کیف پول های غیر حضانتی: بهترین راه برای هولد کردن ارز های دیجیتال


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /home/moshar/domains/bfly.ir/public_html/blog/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/moshar/domains/bfly.ir/public_html/blog/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

فناوری غیر حضانتی (Non-custodial technology) با کنترل کامل کیف پول و وجوه کاربران، بالاترین سطح امنیت را برای دارایی‌های کاربران در سراسر فضای بلاک چین فراهم می‌کنند.بهترین راه برای هولد کردن ارز های دیجیتال استفاده از کیف پول های غیر حضانتی است . چون مدیریت کامل دارایی کاربر در دست خودش است .

بسیاری از مردم هنگام انتخاب کیف پول ارز دیجیتال ، بدون تحقیق درست و حسابی یک کیف پول انتخاب میکنند. با این حال، تصمیم گیری در مورد یک کیف پول خاص بخش مهمی از تجربه ارز دیجیتال است. نوع کیف پولی که انتخاب می‌کنید ممکن است به عوامل مختلفی از جمله فراوانی معاملات، ارزهای دیجیتالی که یک کیف پول پشتیبانی می‌کند و یا ویژگی‌های کیف پول بستگی داشته باشد.

کاربران همچنین باید بین حفظ کنترل کلیدهای خصوصی خود یا سپردن آنها به سازنده کیف پول یکی را انتخاب کنند. قبل از خرید هر ارز، کاربران باید تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند از یک کیف پول حضانتی استفاده کنند یا یک کیف پول غیر حضانتی.

کیف پول غیر حضانتی چیست؟

یک کیف پول غیر حضانتی به کاربر اجازه می دهد تا کلیدهای خصوصی خود را کنترل کند. افرادی که از کیف‌پول‌های غیر حضانتی استفاده می‌کنند، امنیت یا اعتماد را به هیچ مؤسسه‌ای واگذار نمی‌کنند و خود را کاملاً مسئول تمام وجوه و تراکنش‌ها می‌کنند. کیف پول های غیر حضانتی از تراکنش های مقاوم در برابر سانسور پشتیبانی می کنند. در بیشتر موارد، هیچ نهاد متمرکز نمی تواند دارایی های نگهداری شده در این کیف پول ها را دستکاری یا مصادره کند.

تفاوت بین کیف پول های حضانتی و غیر حضانتی

تفاوت های قابل توجهی بین کیف پول حضانتی و کیف پول غیر حضانتی وجود دارد. یک کیف پول غیر حضانتی فقط در دست کاربر است، کیف پول های حضانتی به سازندگان کیف پول یا صرافی های متمرکز اجازه می دهد تا کلیدهای خصوصی را نگه دارند. به این ترتیب، امنیت دارایی‌هایی که در کیف پول نگهداری می‌شوند، بیشتر به عهده سازنده یا صرافی است، زیرا کاربر فقط به آدرس عمومی دسترسی دارد. استفاده از کیف پول حضانتی برای کاربر عادی ساده است و مسئولیت حفظ یک عبارت اولیه یا ایمن نگه داشتن آن را از بین می برد. با این حال، اگر مشکلی برای سازنده پیش بیاید، کاربران را در معرض هک های بزرگ یا نقض داده ها قرار می دهد.

تفاوت دیگری که باید در نظر گرفت، انجام تراکنش ها بر روی این کیف پول ها است. بیشتر تراکنش‌هایی که با استفاده از فناوری بلاک چین انجام می‌شوند سریع هستند. فعالیت‌های کیف پول غیرحضانتی در زمان واقعی بر روی زنجیره منعکس می‌شوند، در حالی که آن‌هایی که در کیف‌های حضانتی انجام می‌شوند ممکن است برای چند ثانیه یا چند دقیقه در حین پردازش تاخیر داشته باشند.

مزایای کیف پول های غیر حضانتی

استفاده از کیف پول های غیرحضانتی برای هولد کردن ارزهای دیجیتال مزایای زیادی دارد . از جمله :

  • ارزهای شما در دست خودتان است

کیف‌پول‌های غیر حضانتی محبوبیت فوق‌العاده‌ای به دست آورده‌اند، زیرا استقلال و درجه بالایی از حاکمیت شخصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کاربران برای رسیدگی به دارایی ها یا انجام هرگونه تراکنش نیازی به مجوز از شخص ثالث ندارند. کاربران کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را دارند که ارسال و دریافت رمزارز را بسیار آسان‌تر می‌کند.

  • امنیت دارایی کاربران

از آنجایی که تمام جزئیات مربوط به کیف پول کاربران و وجوه آن در اختیار کاربر است، خطر هک از راه دور وجود ندارد. ایمنی کیف‌پول‌های غیرحضانتی یکی از دلایل اصلی است که بسیاری از مردم به آرامی از گزینه‌های حضانتی برای تجارت ارزهای دیجیتال دور می‌شوند و به سمت صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) که از کیف‌پول‌های غیرحضانتی پشتیبانی می‌کنند، روی می‌آورند.

  • تراکنش های سریع

تراکنش‌هایی که از طریق کیف پول‌های غیرحضانتی انجام می‌شوند سریع‌تر هستند، زیرا برای تأیید نیازی به واسطه یا مقامات مرکزی ندارند.

  • سازگاری با defi

کیف پول‌های غیرحضانتی برای تعامل با اکثر پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز و پروتکل‌های بلاک چین بدون مجوز ضروری هستند. تعداد برنامه‌های DeFi مانند DEX، پلتفرم‌های وام دهی و DAO در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

برترین کیف پول های غیر حضانتی

منبع : cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *